bayrampasa-tikaniklik-acma

Beykoz Tıkanmış Boru Açma

Tıkalı boru açma hizmetini sistem tesisat firması olarak veriyoruz.Ancak sizlerinde bu sorunu kendinizce çözebilme imkanına sahipsiniz. Sizler için en kolay , pratik ve kalıcı çözümleri önerdik.

1.Pompa 

İlk önce lavabodaki tıkanıklığı klasik yöntemle pompa kullanarak açmaya çalışın. Tıkanıklığı açmak için pompanın ağzını lavabonun süzgecini tamamen kapatacak şekilde sıkıca bastırarak aşağı yukarı hareketlerle 8-10 defa sert bir şekilde pompalama işlemini yapın Lavabonuzun üzerindeki taşma deliğini de bezle iyice tıkayın böylece pompalama esnasında boruya su ve hava kaçmasını önlersiniz. Daha sonra bu bezi çıkarın ve musluğu akıtarak tıkanıklığın açılıp açılmadığını kontrol edin.

2.Karbonat ve Sirke 

Lavabonun deliğini kapatacak şekilde 1 su bardağı karbonat dökün. Üzerine 1 su bardağı beyaz sirke veya üzüm/elma sirkesi dökün. Karbonat ve sirke asidik reaksiyon oluşturacaktır. Elinize eldiven takıp süzgecin tıpasını kapatın ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra tapayı çıkarın ve 1 litre kaynar su dökün, lavaboyu pompalayın. Karbonat yerine evde Alka-Seltzer ilaç varsa birkaç tablet atın ve 1 bardak sirke dökün. Sonra diğer işlemleri yapın .

3.Karbonat ve Tuz

Lavabonun deliğinden 1 su bardağı karbonat ve ardından yarım su bardağı ince tuzdökün. Birkaç saat bekletin. Daha sonra üzerine 2 su bardağı kaynar su döküp pompalayın.

4.Elbise Askısı veya Spiral Tel

Lavabo süzgecinin vidasını tornavida ile gevşetin ve süzgeci çıkarın. Spiral telihırdavatçılarda bulabilirsiniz. Ya da evde kuru temizleyicilerin kullandığı ince metal bir elbise askısını açarak düzleştirin. Telin uç kısmını kanca gibi eğin ve lavabonun deliğinden içeriye doğru itin. Bu bükülebilir tel su kıvrımına eriştiğinde tıkanmaya sebep olan maddeleri tel yardımıyla çekip çıkartın. İşlemi bitirdikten sonra süzgecin vidasını takıp musluğu açın.

Eğer bu yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa son çare sistem tesisat firmasını çağırın. 

Bu siteye oy ver!
Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir Cevap Yazın