filtrasyon

Diatomitli Filtreler

Diğerlerine kıyasla daha etkin filtrasyona sahiptirler. İncelik bakımından en yüksek sınıfı temsil ederler. 0,002 ila 0,005 mm çaplı partikülleri tutabilme özellikleri vardır. Büyük bakteriler dahi bu filtrelerde tutulabilmektedir. Bu filtrelerde flokulant kullanımı gerekmemektedir. Garip bir durum var ki o da kullanıldığı zaman filtrenin aniden tıkanmasına sebep olabilmektedir.

Diatomitli Filtreler yüksek filtreleme kalitesine sahiptirler. Kimyasal madde tüketimi düşüktür ve su israfının olmamasını da bu filtre sayesinde mümkündür. Hassas bir ekipman yapısına sahip olan diatomit , düzenli takviye gerekmektedir. Belli başlı işletme maliyeti de gerektirir.

Çevresel etkilerle fazla kirlenen havuzlarda filtrenin süratle tıkanması söz konusudur, gözeneklerin çok küçük olması da dikkate alındığında suyun geçişi tamamen engellenir, bu durum bu tip filtrelerin en büyük sıkıntısıdır, manometrenin sürekli takibi gereklidir. Kullanımı bakımından diğer filtre türlerine göre pek çok dezavantaja sahiptir.

Bu siteye oy ver!
Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir Cevap Yazın