lavabo-tikanikligi

Lavabo Tıkanıklıklarını Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklıklarını açmak için her insanın bir yöntemi yada daha önce denediği , sonuca ulaştığı bir yolu vardır.Bunları uygulamak elbette yanlış değil fakat doğru yapmakta da fayda var. Yanlış bilgiler ile tesisat problemlerinizi maksimuma çıkarmayın. Sizler için lavabonuz tıkandığında yapmanız gerekenleri listeledik.Bunların dışında bir müdahale yapmanızı tavsiye etmiyoruz.Tabi ki emin olmadığınız ya da kendinize güvenemediğiniz her an için kontrol amaçlı bile olsa firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

1.Pompa

İlk önce lavabodaki tıkanıklığı klasik yöntemle pompa kullanarak açmaya çalışın. Tıkanıklığı açmak için pompanın ağzını lavabonun süzgecini tamamen kapatacak şekilde sıkıca bastırarak aşağı yukarı hareketlerle 8-10 defa sert bir şekilde pompalama işlemini yapın Lavabonuzun üzerindeki taşma deliğini de bezle iyice tıkayın böylece pompalama esnasında boruya su ve hava kaçmasını önlersiniz. Daha sonra bu bezi çıkarın ve musluğu akıtarak tıkanıklığın açılıp açılmadığını kontrol edin.

2.Karbonat ve Sirke

Lavabonun deliğini kapatacak şekilde 1 su bardağı karbonat dökün. Üzerine 1 su bardağı beyaz sirke veya üzüm/elma sirkesi dökün. Karbonat ve sirke asidik reaksiyon oluşturacaktır. Elinize eldiven takıp süzgecin tıpasını kapatın ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra tapayı çıkarın ve 1 litre kaynar su dökün, lavaboyu pompalayın. Karbonat yerine evde Alka-Seltzer ilaç varsa birkaç tablet atın ve 1 bardak sirke dökün. Sonra diğer işlemleri yapın .

3.Karbonat ve Tuz

Lavabonun deliğinden 1 su bardağı karbonat ve ardından yarım su bardağı ince tuz dökün. Birkaç saat bekletin. Daha sonra üzerine 2 su bardağı kaynar su döküp pompalayın.

4.Elbise Askısı veya Spiral Tel

Lavabo süzgecinin vidasını tornavida ile gevşetin ve süzgeci çıkarın. Spiral teli hırdavatçılarda bulabilirsiniz. Ya da evde kuru temizleyicilerin kullandığı ince metal bir elbise askısını açarak düzleştirin. Telin uç kısmını kanca gibi eğin ve lavabonun deliğinden içeriye doğru itin. Bu bükülebilir tel su kıvrımına eriştiğinde tıkanmaya sebep olan maddeleri tel yardımıyla çekip çıkartın. İşlemi bitirdikten sonra süzgecin vidasını takıp musluğu açın.

Bu siteye oy ver!
Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir Cevap Yazın