Mutfak Tıkanıklığı

Mutfak tıkanıklığı mutfakta yapılan temizlik sonrası genel olarak ortaya çıkan bir sorundur.Buraya atılan katı maddeler deliğe sıkışır ve burada bir tıkanıklık meydana getirir. Mutfağın tıkanması demek evde yiyecek işlerinin ya da mutfak temizliğinin bir süreliğine aksaması demek ve bu hoş bir durum değil. Mutfak tıkanıklığı problemi yaşıyorsanız bunu kendi çözümleriniz ile ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bunlar için birkaç çözüm şöyle;

  1. Yarım bardak karbonat ve sirke ile bu tıkanıklığın önüne geçebilirsiniz. Aşırıya kaçmamak şartıyla elbette.
  2. Lavabo açma teli ile de mutfak tıkanıklığını giderebiliriz. Bu tel hemen her temizlik dükkanında mevcuttur ve lavabo deliğine girecek kadar ince , uzundur. Bu teli deliğe soktuktan sonra biraz zorlayarak bastırmak çözüm olabilir.

mutfak-tikanikligi-2

Bunlar çözüm fakat yapmamanız gereken şeyler de var.Zaten ilk çözüm , sorunu yaşatmayacak önlemleri almaktır. Mutfak tıkanıklığına sebep olan en büyük etken yemek artıkları ve çay otu birikintileri. Bunları lavaboya birden dökmeniz orayı tıkayacak ve su akışını kesecektir. En iyi çözüm de elbette iyi bir tesisat firması çağırarak ortadan kaldırmak.

mutfak-tikanikligi

Sizler için mutfak tıkanıklığı , banyo tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığı hizmeti veriyoruz.Tespit edilen tıkanıklık bölümü özel cihazlar sayesinde kolaylıkla onarılmakta. Böylece maddi ya da manevi herhangi bir ek zararınız olmayacak.

 

Bu siteye oy ver!