temiz-soguk-su-tesisati

Temiz Soğuk Su Tesisatı Bilgileri (5 Madde)

Temiz soğuk su tesisatı ile ilgili bilinmesi gereken beş maddeyi sizlerle paylaşıyoruz. Hemen hepimizin evinde bu sistem mevcut ve bilinmesi gereken önemli bilgileri barındırmakta. Sizler için pratik olması ve konu hakkında bilgi sahibi olmanız sistem tesisat firması için önemlidir.

1- Öncelikle duvarın içerisinde kalan soğuk su borularının üstüne ısı izolasyonu yapılması şarttır. Daha uzun ömürlü olması açısından terlemeye karşı boruların izole edilmesi gerekir.

2- Temiz su tesisatı yatay gidişli ve düz olmalıdır ki hava hava tahliyesi kısmında gidiş tarafında eğik bir eğim olsun.Ayrıca üst noktalarda havalık , sistemdeki suyun boşaltılması için alt seviyede bir boşaltma borusu olmalı.

3- Üst üste gelen yatay boruların yüzeyde oluşan ve yoğunlaşan suyu alttaki borulara zarar vermemesi için en altta soğuk su borusu bulunmalıdır.

4- Basın regilatörü kullanılmasını tavsiye ediyoruz ancak bunun da bir kullanım şekli var. Regilatörü , hidrofor varsa onun yoksa su saatinden sonra konulması gerekmektedir.

5- Dağıtım hattı ve kolon hatları açıktan geçmeli, kolonlar mŸümküŸnse tek tek sistemden ayrılabilir olmalı (kolon vanası ile) ve yine her kolon bağımsız olarak boşaltılabilir olmalıdır.

 

Bu siteye oy ver!
Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir Cevap Yazın