tikali-tuvalet-borulari-acma

Tıkanan Tuvalet Borularını Açma

Tıkalı tuvalet borularını açma konusunda birçok müşterimizden soru aldık ve bu makaleyi yayımlama gereği duyduk. Birçok tuvalet boruları gibi bu müşterimizin de borularında bir sorun vardı ve giderdikten sonra yayımladığımız makalemizi paylaşıyoruz.Gelen anlamda sorun ne olursa olsun sistem tesisat firmamız gidermeye hazırdır.Yakın zamanda iletişim kurarak bütün tesisat sorunlarınızı giderebilirsiniz.

Tuvalet boruları bazen bir cismin içeri kaçmasından dolayı tıkanabildiği gibi kimi zaman da inşaat sırasındaki bazı beton ve moloz parçalarının zamanla tıkanıklığa neden olmaktadır. Bazen de gider borularının yanlış açıda tasarlanması da tıkanıklık nedeni olabilmektedir.

 

Evinizdeki tıkalı tuvalet borusundaki sorunun tespitini kameralı cihazlarla yaptırdıktan sonra robot cihazla açtırılmasını sağlayabilirsiniz. Gelişmiş altyapılara sahip firmalarla iletişime geçmeden başka yöntemler aranmamasını tavsiye etmekteyiz. Çünkü özellikle tuvalet tıkanıklığını amatör yöntemleri kullanarak açmaya çalışan kişiler, çok daha büyük sorunlara neden olabilmektedir.

Görüntüleme cihazları ile elde edilen sonuca göre belirlenen yöntemlerden birisi kırma yöntemidir. Robot tıkanıklık açma cihazı ile tıkanıklığa neden olan cisim kırılmaktadır. Cisim parçalanmayacak gibiyse bu kez de helezon yaylarla cisim geri çekilerek çıkarılmaktadır. Eğer sorun tesisatın hatalı bir açı ile inşa edilmesinden kaynaklanıyorsa bu kez de yeniden yapılması güdeme gelmektedir.

Tuvalet tıkanıklığının neden meydana geldiğini anlayabilmek için günümüzde kameralı robot cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlarla tuvalet tıkanıklıkları kolayca açılmaktadır. Ancak tıkanıklığı açmadan önce nedeninin tespit edilmesi gereklidir. Gelişmiş teknolojilere sahip olan firmalar, deneyimli personeli ile önce gider borusunu kontrol etmektedir. Bu kontrol sırasında borunun içinde nasıl bir cisim olduğu tespit edilmektedir. Bu tespit yapıldıktan sonra da açma yöntemi belirlenmektedir.

 

Bu siteye oy ver!
Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir Cevap Yazın